homeo náspořádámeodkazytréninkyareál pevných kontrolarchivfoto ›

ČSOS na Twitteru


Stručná historie orientačního běhu v Mariánských Lázních

1975

V roce 1968 se z Teplic do Mar. Lázní stěhuje Lumír Bartoš a hned záhy vstupuje do TJ Lokomotiva. Z minula již má nějaké zkušenosti s turistickými orientačními soutěžemi dvojic. První orientační závody si vyzkouší v roce 1973 v Plzni. O rok později si pořizuje auto, a tak se dostává na závody častěji. V průběhu roku 1975 už navštíví jedenáct krajských závodů. V oblastním žebříčku (OŽ) chebského, sokolovského a karlovarského okresu obsazuje celkové 1. místo v kat. M35. Zároveň se kontaktuje na různé místní sportovce a hledá zájemce. Prvními jsou atleti Eduard a Jiří Richtersovi.

1976

Už normálně funguje oddíl orientačního běhu při TJ Lokomotiva Mariánské Lázně. Jeho členy jsou např. manželé Jan a Jana Fišákovi, kteří se do M. L. přestěhovali z Prahy, a vesměs bývalí atleti nebo lyžaři – běžkaři: Dalibor Urbanec, Václav Kroupar, Květoslav Pivec, Vlastimil Král, Vladimír Karas, Ivan Hložek, Helena Burianová a další. Začíná se systematicky pracovat s mládeží. Trénuje ji Bartoš. Oddíl se účastní asi dvaceti závodů. Výsledky jsou spíše symbolické a odpovídají tomu, že se to všichni teprve učí, i když třeba Bartoš a E. Richters získávají III. výkonnostní třídu.

1977

Oddíl objíždí za rok třicet závodů a začíná je i pořádat. Většinou se jedná o tréninky na černobílých okopírovaných výřezech ze základních map nebo na regulérní mapě Slatě (Lazy) od Václava Lembergera z Plzně.
Dostavují se první úspěchy v žákovských kategoriích: Leona Misofová dobíhá druhá v krajském přeboru (KP) v kat. D10, Luděk Bartoš končí druhý v krajském žebříčku (KŽ) v kategorii M10. E. Richters vítězí v KP v kat. M21. Na M ČR v Plzni pak obsazuje vynikající sedmé místo a na M ČSSR na dlouhé trati (DT) v Bratislavě končí padesátý sedmý (zisk I. VT). Štafeta ve složení L. Bartoš, J. Richters, J Fišák a E. Richters obsazuje na M ČR 23. příčku. L. Bartoš vyhrává Národní žebříček (NŽ) v kat. M50.

1978

Oddíl má skoro dvacet členů. Bartoš bere osm dětí na největší tuzemský svátek OB – prázdninové 5denní závody u Jičína. Je to 3. ročník této akce.
E. Richters vítězí v KP v nočním OB (NOB) v kat. M21. Na M ČSSR na DT v Prostějově obsazuje desáté místo (zisk I. VT). Voják ze Slovenska Peter Šotola dobíhá 22. na M ČR v Novém Městě. II. VT získávají J. Fišák a J. Richters mezi dospělými a Martin Sadílek (vítěz KŽ) a Yveta Misofová v žactvu.

1979

Oddíl už má přes čtyřicet členů a získává titul Vzorný oddíl 3. stupně. V rámci školení krajských kartografů vzniká první pětibarevná mariánskolázeňská mapa Skláře. První závod se na ní koná 17. 11. 1979. V nominaci na celostátní kolo Pionýrské ligy v Havířově se objevují žáci Monika Čížková, L. Misofová a Luděk Bartoš. Luděk Bartoš je vyhlášen mezi nejlepšími sportovci okresu Cheb v kategorii žactva. Pravidelně se pořádají alespoň jeden závod na jaře a jeden na podzim. Někteří členové oddílu absolvují poprvé 10denní závody Interkompas u Jindřichova Hradce.
Na 5denních u Jičína vybíhá E. Richters 3. místo v kat. M35. E. Richters získává I. výkonnostní třídu, J. Richters a J. Fišák mají II. VT a III. VT má dalších dvanáct běžců.

1980

Fišák přebírá běžecké tréninky mládeže, mapové vede pořád Bartoš. Oddíl vyráží na 3denní Bohemii u Nového Boru, 5denní Jičín i 10denní Interkompas.
E. Richters opět vítězí v KP v kat. M21. Na M ČSSR na DT v Lišné obsazuje 42. příčku. V krajském žebříčku (KŽ) se prosazují sourozenci Sadílkovi, Martin vítězí celkově v kat. M17 a Barbora v kat. D10.

1981

Vzniká mapa Na hřebeni.
E. Richters končí na skvělém pátém místě v kat. M21 na M ČSR u Hr. Králové. Na 3denních mezinárodních závodech u Třince obsazuje třetí příčku, na 5denních u Jičína dobíhá třetí. Obojí v kat. M35. L. Bartoš vybojuje na Interkompasu 1. místo v kat. M50. V KŽ opět vítězí M. Sadílek v kat. M17, druhou příčku obsazuje Y. Misofová v kat. D17.

1982

Zisk titulu Vzorný oddíl II. Stupně. U Skalné vzniká mapa Zelenáč od J. Richterse, který se tam odstěhoval. E. Richters, Květoslav Pivec a Věra Tylová jsou vyhlášeni mezi nejlepšími sportovci Chebska, i když u Pivce a Tylové to bylo za atletiku.
E. Richters dobíhá druhý na 5denních u Jičína, obsazuje 12. místo na M ČR v NOB u J. Hradce a končí třetí v NŽ v kat. M21B. J. Richters obsazuje 3. místo na 3denních u N. Boru v kat. M35. M. Sadílek dobíhá 19. na M ČR na DT u Pardubic.

1983

Vzniká mapa Golf od Josefa Bobka z Bruntálu. Dorostenec Luděk Bartoš zakládá tradici závodu Prázdninový kufr.
3denní moravské závody – 1. E. Richters v kat. M35, Interkompas – 1. L. Bartoš v kat. M55, celostátní veteraniáda u Prostějova – 2. E. Richters v kat. M35, NŽ v lyžařském OB – 2. Jan Sklenář v kat. M35, 2. L. Bartoš v kat. M56, KŽ – 1. L. Bartoš v kat. M43.

1984

Josef Milota se rozhoduje propagovat OB a pořádá na Kamzíku 1. ročník závodu pro místní karatisty a judisty. Akce má nečekaný úspěch.
Vet. ČSSR u Vápenného Podolu – 1. E. Richters v kat. M35, přebor ČR (P ČR) v Rosovicích – 36. E. Richters v kat. M21, KP v NOB u Stvolovnice – 1. Václav Černý v kat. M17, KP v Sokolově – 1. L. Bartoš v kat. M43.

1985

Oddíl má téměř šedesát členů. Vzniká mapa Regent. Autorem je Karel Kršák – voják z Brna. Koná se 1. ročník 3etapových závodů Jarní trojúhelník (JT, I. E – Mar. Lázně, II. E Aš, III. E – Cheb).
Mezinárodní 2denní LOB u Nejdku – 2. E. Richters v kat. H40, KP štafet – 1. M. Lázně v kat. H19 (Michal Kandráč, K. Kršák, E. Richters), P ČR v NOB u Všelibic – 20. K. Kršák v kat. H21, 5denní u Jičína – 1. E. Richters v kat. H40, P ČSR štafet u Kroměříže - 21. M. Lázně v kat. H21 (M. Kandráč, K. Kršák, J. Milota), KŽ – 1. Luděk Bartoš v kat. H17, 1. K. Kršák v kat. H21, 1. Lumír Bartoš v kat. H45.

1986

II. ročník závodů Jarní trojúhelník. Opět v pořadí M. L., Aš, Cheb. Koná se první ročník akce J. Fišákové – Jarní a Podzimní kilometr. Běhá se jeden okruh na ploché dráze. Jarní části se účastní 155 běžců, podzimní 60.
KP na DT v Plzni – 1. Stanislava Opavová v kat. D21, KP v NOB – 1. B. Sadílková v kat. D17, KP – 1. J. Fišák v kat. H40.

1987

Od III. ročníku pořádá všechny etapy JT pouze mariánskolázeňský oddíl. Společně se Slávií VŠ Praha oddíl organizuje na Polomu 3denní závody pro 1500 účastníků. Pražáci se starají kompletně o závody, lázeňští pak o technické zázemí – doprava, ubytování apod. Z těchto závodů získává oddíl mapy Karkulka, Polom, Modrý kámen I. a II. Dlouholetý předseda oddílu Lumír Bartoš se vzdává funkce, nadále chce být tajemníkem. Předsedou se stává Michal Bischof. Luděk Bartoš přestupuje do oddílu Stavební fakulta Praha.
KŽ – 2. Petra Bischofová v kat. D11, 2. J. Milota v kat. H21, 2. S. Opavová v kat. D21, 2. Jana Fišáková v kat. D35.

1988

Osm členů jede s oddílem Slávie VŠ Praha na zájezd do Itálie. Kromě turistiky (Řím, Florencie, Sienna...) se účastní i jedněch štafetových závodů Oripenta, kde ženské družstvo s J. Fišákovou obsazuje 3. místo, a 3etapových 3Giorni d´Italia v oblasti Trenta – 5. J. Milota, 9. Jan Michalec (oba v kat. H21B), 7. L. Bartoš v kat. H60, 10. Alena Bischofová v kat. D35.
Jarní trojúhelník – 1. Pavel Princl v kat. H10, 5denní Bohemia – 1. Eva Bischofová v kat. D11C, Interkompas – 1. P. Princl v kat. H10, 1. P. Bischofová v kat. D13B, KŽ – 1. Hana Fišáková v kat. D11, 1. J. Milota v kat. H21, 1. S. Opavová v kat. D21, krajská soutěž družstev v kat. dospělých – 1. M. Lázně.

1989

Přemapováním bývalé mapy Na hřebeni vzniká mapa Sluneční louka. Nakreslil ji J. Michalec, odchovanec oddílů OB v J. Hradci a Ostravě. Podílelo se na ní dalších sedm dospělých členů oddílu. Ten již vede jako předseda J. Fišák. Koná se poslední ročník Prázdninového kufru.
Krajská soutěž družstev v kat. žactva – 1. M. Lázně.

1990

Kvůli klesající návštěvnosti se koná derniéra Jarního a Podzimního kilometru.
Interkompas – 1. P. Princl v kat. H11B, 1. H. Fišáková v kat. D13B, KŽ – 1. S. Opavová v kat. D35, 1. J. Fišák v kat. H40, P ČR veteránů u J. Hradce – 1. S. Opavová v kat. D35, L. Bartoš v kat. H60.

1991

Vzniká mapa Lido. Ve dnech 20. - 25. 8. se v Mar. Lázních koná Mistrovství světa. Centrum je na zimním stadionu. Přímo ve městě se běží pouze semifinále na krátké trati. Finále následuje v Karlových Varech. Klasická trať se běží u Žihle, štafety u Ostrova. Většina oddílu se účastní vložených 3etapových závodů, z nichž zůstává několik revidovaných map. Pád tzv. železné opony umožňuje návštěvu závodů na německé straně. U Pechbrunu a Markleutenu obsazují Češi většinu předních příček.
B žebříček Čechy – 2. S. Opavová v kat. D35B.

1992

V dubnu přijíždí do M. Lázní skupina padesáti Švédů. Oddíl pro ně připravil několik tréninků a jeden závod s oblastní účastí.
B žebř. Čechy – 3. L. Bartoš v kat. H65B. V B žebříčku obsazuje karlovarský student mariánskolázeňské Hotelové školy Jan Melichar šesté místo v kat. H16B a získává licenci A pro další rok. Trénuje pod vedením K. Pivce.

1993

Začátkem dubna se na pozvání sportovců z Värnamo koná zájezd do Švédska. Největším hitem se stává pletení pomlázek, o čemž se píše i v tamním tisku. Oddíl v počtu deseti členů absolvuje v místě ubytování několik tréninků a dvojzávod v příměstském lese. V open štafetách končí trio S. Opavová, J. Melichar a J. Milota na 9. místě (56 štafet). V závěrečném závodu v Husquarně vyhrává S. Opavová v kat. D35.
M ČR na DT u Hradce Králové – 4. J. Melichar v kat. H18, 38. J. Milota v kat. H21, 5denní Bohemia – 4. J. Melichar v H18A, 3. E. Richters v kat. H50, žebř. A – 8. J. Melichar v kat. H18A, B žebř. Čechy – 1. J. Milota v kat. H35B. J. Melichar dostává pozvánku do dorosteneckého výběru.

1994

Koná se 10. ročník JT. J. Milota navštěvuje o prázdninách veteránské MS (WMOC) ve Skotsku. Na lesuprázdných vřesovištích se mu příliš nedaří a do 81členného finále A v kat. M35 nepostupuje. V „béčku“ obsazuje 20. příčku.
OŽ – 1. Pavla Fišáková v kat. D12, 1. S. Opavová v kat. D35, B žebř. Čechy – 2. S. Opavová v kat. D40B.

1995

Konají se první štafetové závody pro mariánskolázeňské školy a gymnázium. Účast – 51 tříčlenných družstev. Oddíl pořádá KP 5členných smíšených družstev. První závod s hromadným startem se koná na Kamzíku, druhý u Koliby. Výběhy k prvním kontrolám do sjezdového svahu mají značný ohlas.
B žebř. Čechy – 3. J. Milota v kat. H35B, 3. J. Fišák v kat. H50B.

1996

Lázeňský oddíl opanuje podzimní závody smíšených družstev v Plzni – 1. a 2. místo.
M ČR na DT v Seleticích – 10. P. Princl v kat. H18, Grand Prix Polonia v Bystrzyce Klodzko – 1. S. Opavová v kat. D40, B žebř. Čechy – 1. J. Milota v kat. H35B, 3. S. Opavová v kat. D40B, 3. Jan Fišák v kat. H50B.

1997

Vznikají mapy Kosí potok a Panský vrch od plzeňského kartografa Aleše Hejny.
Finále Bayern Cupu u Mitterteichu – 1. P. Princl v kat. H17-20, M ČR na klas. trati (kl.) u Vyššího Brodu – 6. S. Opavová v kat. D40, M ČR štafet v Řásné u Telče – 2. MLA v kat. H50 (K. Pivec, J. Fišák, Ivan Argaláš), 3. MLA v kat. H35 (J. Milota, Oldřich Kodeda – Plzeň, Karel Pilař – Aš), B žebř. Čechy – 1. J. Milota v kat. H35B, 1. S. Opavová v kat. D40B.

1998

Německým pořadatelům dochází trpělivost s českými běžci, a tak jsou na dvou bavorských závodech hodnoceni odděleně. Na domácí by totiž nezbyla medailová místa. Na JT startuje Ian McKenzie z Austrálie.
J. Michalec obsazuje ve finském Tampere na ME policejních sborů 42. místo na kl., akademické M ČR na kl. v Řásné u Telče – 1. P. Princl v kat. H20, ak. M ČR na krátké trati (KT) v Řásné u Telče – 5. P. Princl v kat. H20, M ČR na KT u Železného Brodu – 2. J. Michalec v kat. H40, M ČR na kl. u Železného Brodu – 10. P. Princl v kat. H20, 42. J. Milota v kategorii H21, WMOC v Novém Boru – 46. J. Milota v kat. H40, B žebř. Čechy – 2. J. Milota v kat. H35B, 2. J. Michalec v kat. H40B.
Zakladatel a dlouholetý předseda oddílu Lumír Bartoš oznamuje, že končí své působení v oddílu. Nadále chce pouze rekreačně závodit za oddíl Koura Praha. Ten je tvořen rodinami jeho synů Vratislava a Luďka.

1999

Vzniká mapa Kosatcová louka. Oddíl začíná používat oficiálně název Mariánskolázeňský orientační klub MLOK, jehož autorem je J. Fišák. V Šindelové pořádá MLOK společně s Baníkem Sokolov závody B žebř. Čechy. Nedělní zkrácenou trať staví J. Milota.
M ČR na kl. v Ostrově u Tisé – 1. J. Fišák v kat. H55, WMOC v Dánsku – 62. J. Michalec v kat. H40A, VI. MS v závodě s migrujícími kontrolami (SMIK) v Praze – 2. P. Princl, B žebř. Čechy – 1. J. Milota v kat. H35B.

2000

Přichází se s vlastním oddílovým dresem. Vendula a Pavla Fišákovy vytvářejí bílo-bleděmodrý batikovaný vzor.
M ČR v horském OB (HROB) – 5. J. Fišák a I. Argaláš v kat. HH40, MS ve SMIK – 1. P. Princl, B žebř. Čechy – 2. J. Milota v kat. H35B, 2. J. Michalec v kat. H40B, 2. S. Opavová v kat. D40B.

2001

Vzniká mapa Monty. U školy Sever se koná sedmý a zároveň poslední štafetový závod pro místní školy a gymnázium. Dvanáctiletá Eliška Kuncová vyhrává open závod ve SMIK v rámci prázdninových 4denních OB v Bečově. Za sebou nechává 53 soupeřek. E. Kuncová je členkou osmičlenného výběru, který na M ČR oblastních výběrů žactva obsazuje 4. místo.
M ČR na DT u Antonínova Dolu – 1. J. Milota v kat. H40, 2. S. Opavová v kat. D45, M ČR na KT u Šemanovic – 2. J. Milota v kat. H40, B žebř. Čechy – 2. J. Milota v kat. H35B.

2002

MS v rogainingu v Lesné u Tachova – 50. Petr Kunc st. a Petr Kunc ml. (2210 b.), 57. P. Princl a Michal Škroch (2060 b.) v kat. MO, 29. J. Milota a Radomíra Jelínková (1980 b.) v kat. XO, M ČR v HROB u Litvínova – 2. J. Milota a K. Pilař v kategorii HH40, B žebř. Čechy – 1. J. Milota v kat. H40B. P. Kunc ml. obsazuje v B žebř. Čechy 9. místo v kat. H14B a získává licenci A.

2003

Vzniká mapa Malé Švýcarsko. Oddíl představuje žluto-modro-bílé dresy s novým znakem, jehož autorem je Karel Tengler. V Lesné a v Maršových Chodech pořádá oddíl na mapě z předchozího MS v rogainingu M ČR v HROB za účasti téměř 120 dvoučlenných týmů. Závod řediteluje i staví J. Michalec.
M ČR na KT v Sosnové – 2. J. Milota v kat. H45, MS ve SMIK – 1. P. Princl, M ČR na kl. v Kroučové – 1. J. Milota v kat. H45, 3. J. Sklenář v kat. H60. Tam se znenadání objevuje i E. Richters, který v kat. H60 vítězí. ME USIC (železničáři) ve švýcarském Thunu – 11. Radmila Miturová v kat. žen, 13. J. Fišák v kat. H45, 5. R. Miturová v ženských štafetách, 13. J. Fišák v mužských štafetách. Ak. M ČR na KT v Ostravě – 5. P. Princl v kat. H21. B žebř. Čechy – 1. J. Milota v kat. H40B, 6. E. Kuncová vybíhá v kat. D14B licenci A. P. Kunc ml. licenci A neobhajuje.

2004

Vzniká mapa Lazurové jeskyně od A. Hejny. Koná se 20. ročník JT.
Petr Tengler vyhrává kat. H14B na 5denních u Jičína. M ČR na DT u Konic – 2. J. Milota v kat. H45, 2. J. Fišák v kat. H60, M ČR ve sprintu v Josefově – 3. J. Milota v kat. H45, M ČR na kl. u Rejvízu – 3. J. Sklenář v kat. H60, M ČR v rogainingu u Medového Újezdu – 2. M. Škroch a Vojtěch Šrejbr (Ml. Boleslav) v kat. HH, 1. J. Milota a Drahomír Jun (Kostelec nad Černými lesy) v kat. HH40, sprint v Benátkách – 3. J. Fišák v kat. H60. V B žebř. Čechy obsazuje P. Kunc ml. 2. příčku v kat. H16B a získává opět licenci A.

2005

Na plesu sportovců je J. Milota vyhlášen nejlepším sportovcem M. Lázní za rok 2004. P. Princl přestupuje do oddílu Ekonom Praha.
M ČR na DT u Brna – 1. J. Milota v kat. H45, M ČR ve sprintu v Třebíči – 2. J. Fišák v kat. H60, M ČR na kl. – 3. E. Kuncová v kat. D16, 3. J. Milota v kat. H45, M ČR v rogainingu u Kytína – 1. E. Kuncová a Anna Sedláčková (Kralovice) v kat. DD24 jun., Mistrovství Severní Ameriky v rogainingu – 1. J. Sklenář a Antonín Sklenář (bratr, Šternberk) v kat. MSV24, ME USIC v Belgii 3. J. Fišák v kat. H45, sprint v Benátkách – 3. J. Fišák v kat. H60, B žebř. Čechy – 2. J. Milota v kat. H40B, 6. Martin Bína, 14. P. Tengler v kat. H14B. Bína i Tengler získávají licenci A. E. Kuncová obsazuje 18. místo v republikovém žebříčku A v kat. D16, P. Kunc ml. končí 31. v kat. H18A.

2006

Vzniká mapa Pastýřské odpočívadlo.
Mezinárodní trojutkání USIC (TCH, SUI, GER) – 4. R. Miturová v kat. D21, 6. J. Fišák v kat. H45 na kl., 5. J. Fišák ve sprintu, M ČR na KT v Růžené – 3. J. Milota v kat. H45, 3. J. Sklenář v kat. H60, M ČR v HROB v Žacléři – 2. J. Milota a Václav Chotětický (Aš) v kat. HH40, B žebř. Čechy – 2. J. Milota v H40B. E. Kuncová končí v žebř. A na 18. místě v kategorii D18.

2007

JT se z důvodu pořádání dvojzávodu B žebř. Čechy na Lazech nekoná. Sobotní klasiku i nedělní krátkou trať staví J. Milota. Řediteluje J. Fišák. Závody mají značný ohlas na oddílových serverech. Pro závod vznikají mapy Lesný a Lazy od A. Hejny a spol.
M ČR na KT ve Zlatých Horách – 3. J. Sklenář v kat. H65, M ČR na kl. ve Vizovicích – 3. J. Sklenář v kat. H65, B žebř. Čechy – 3. M. Bína v kat. H16B, 2. Tomáš Kamaryt v kat. H20B. Oba vybíhají licenci A. E. Kuncová je hodnocena na 13. místě v kat. D18A, P. Kunc ml. na 17. příčce v kat. H20A. V OŽ zpč. oblasti Mariánskolázeňští dominují. Obsazují šest z devatenácti prvních míst, resp. čtrnáct z padesáti sedmi medailových pozic.

2008

M ČR ve sprintu v pražských Bohnicích (tam se „mloci“ cítili jako doma) – 2. R. Miturová v kat. D40, 2. S. Opavová v kat. D50, 1. J. Fišák, 2. J. Sklenář (oba v kat. H60), M ČR na KT v Černých Voděradech – 3. J. Sklenář v kat. H60, M ČR na kl. v Koutech – 1. J. Sklenář v kat. H65, M ČR štafet v Malém Hradisku – 1. MLA v kat. H165 (J. Michalec, J. Fišák, J. Milota), M ČR a mistrovství Německa v rogainingu v Rittersgrünu – 2. P. Kunc ml. a T. Kamaryt v kat. HH24 jun., 3. J. Milota a K. Pilař v kat. HH40, železničářské M ČR – 2. R. Miturová v kat. D21, mez. policejní závody v Bambergu (SRN) – 3. J. Michalec na kl. v kat. H45, J. Milota vítězí v 5etapových závodech Orienteering Festival při MS v Olomouci v kat. H50L. E. Kuncová už závodí za Severku Šumperk a obsazuje 12. příčku v žebř. A v kat. D20. J. Sklenář vyhrává sprint v italském Alante Alonigo v kat. H65. J. Fišák zvládá za rok 60 orientačních závodů.

2009

9. března na vyhlášení nejlepších sportovců Chebska za předchozí rok je nejvýše oceněn J. Milota. 22. dubna umírá ve věku 81 let zakladatel oddílu Lumír Bartoš. Oddíl pořádá M ČR v NOB s doběhem na zimním stadionu. Řediteluje J. Fišák, staví J. Michalec. Pro závod vzniká mapa Balbín od A. Hejny a spol.
M ČR na DT ve Svratce 3. J. Fišák v kat. H65, M ČR ve sprintu v Kutné Hoře – 2. J. Milota v kat. H50, 2. J. Sklenář, 3. J. Fišák (oba v kat. H65), M ČR na KT ve Zdechanovicích – 2. J. Milota v kat. H50, M ČR na kl. v Blansku – 3. J. Sklenář v kat. H65, M ČR štafet ve Skláři – 2. MLA v kat. H165 (J. Michalec, J. Fišák, J. Milota), J. Fišák vyhrává sprint v italské Veroně v kat. H65, R. Miturová dobíhá 3. ve sprintu v Benátkách.

2010

M ČR na DT (poslední před zrušením) ve Skalce – 3. J. Milota v kat. H50, 2. S. Opavová v kat. D55, 2. J. Fišák, 3. J. Sklenář (oba v kat. H65), M ČR na KT v Lažanech – 3. J. Milota v kat. H50, M ČR ve sprintu ve Zlíně – 1. R. Miturová v kat. D40, 2. J. Milota v kat. H50, 1. S. Opavová v kat. D55, 1. J. Fišák v kat. H65, M ČR na kl. v Kostelci – 3. J. Fišák v kat. H65, M ČR štafet v Buku u Příbrami – 3. MLA v kat. H180 (J. Sklenář, J. Milota, J. Fišák), železničářské M ČR – 1. R. Miturová v kat. D45, 2. J. Fišák v kat. H60, B žebř. Čechy – 2. S. Opavová v kat. D55B, 1. J. Milota v kat. H40B, 3. J. Fišák kat. H65B, J. Fišák obsazuje 2. a 3. místo v kat. H65 ve sprintech v San Marinu.

2011

Vzniká sprintová mapa Medvědí pramen. Do oddílu se vrací Luděk Bartoš. S ním přicházejí i manželka Jana a jejich tři děti. Manželé Bartošovi se ujímají vedení mapových tréninků pro mládež. Oddíl si pořizuje nové dresy s motivem mloka – žluté skvrny na šedivém až černém pozadí.
M ČR na KT v Nesměři – 3. J. Fišák v kat. H65, M ČR ve sprintu v Boskovicích – 3. J. Milota v kat. H50, M ČR štafet ve Stříteži – 3. MLA v kat. H165 (J. Michalec, J. Sklenář, J. Milota), M ČR družstev ve Stříteži – 2. MLA v kat. DH275 (J. Michalec, S. Opavová, J. Sklenář, R. Miturová, J. Milota), M ČR v rogainingu v Bělé nad Radbuzou – 2. Jana a Luděk Bartošovi v kat. XO6, železničářské M ČR – 1. R. Miturová v kat. D45, ME v radiovém OB (ROB) v Rumunsku - 3. J. Michalec v kat. družstev H50 v pásmu 144 MHz, B žebř. Čechy – 1. J. Milota v kat. H40B.

2012

Vzniká sprintová mapa Lidovka. Ke středečním mapovým tréninkům se přidávají čtvrteční běžecké tréninky pod vedením J. Sklenáře.
M ČR na KT v Rusavě – 3. J. Milota v kat. H50, 3. J. Sklenář v kat. H70, M ČR ve sprintu v Děčíně – 3. J. Milota v kat. H50, M ČR na kl. v Mlýnici – 3. J. Sklenář v kat. H70, železničářské M ČR – 1. R. Miturová v kat. D45, MS v německém Gosslaru (sprint) – 70. J. Fišák v kat. H65, 23. J. Sklenář v kat. H70, MS v rogainingu v Přebuzi – 86. J. Milota a Vladimír Kovář (Aš) v kat. MO24, B žebř. Čechy – 2. J. Milota v kat. H40B, 1. S. Opavová v kat. D55B, S. Opavová dobíhá 3. ve sprintu v Benátkách v kat. D55.

2013

Vzniká mapa Pottovo údolí. Na letní olympiádu dětí a mládeže (LODM) ve Zlíně jsou za Karlovarský kraj nominováni Václav a Vojtěch Bartošovi (9. na KT).
M ČR na KT v Kunčicích – 3. J. Milota v kat. H55, M ČR ve sprintu v Chrudimi – 2. J. Milota v kat. H55, M ČR v roganingu v Broumech – 3. Jana a Vojtěch Bartošovi v kat. XO6, WMOC v Sestriére (Itálie) – 18. J. Milota ve sprintu, 21. J. Milota na kl. (kat. H55), 3E Adriatic Open v Černé Hoře – 4. J. Sklenář v kat. H70, 5E Bohemia v Novém Boru – 2. Václav Bartoš v kat. H12B, B žebř. Čechy – 2. Luděk Bartoš v kat. H45B.

2014

Vzniká mapa Kameniště. O prázdninách se na Fit louce u Kamzíku koná 30. ročník orientačních závodů pro místní karatisty a judisty. Oddíl se opět začíná věnovat LOB. Na zimní olympiádě dětí a mládeže (ZODM) v Novém Městě na Moravě získává Vojtěch Bartoš páté místo mezi staršími žáky. V nominaci se objevují i V. Bartoš, Kateřina Černá a Martina Chladová.
M ČR ve sprintu ve Znojmě – 1. J. Milota v kat. H55, 3. S. Opavová v kat. D60, 3. J. Sklenář v kat. H70, M ČR na KT v Teplici nad Metují – 2. J. Fišák v kat. H70, M ČR ve sprint. štafetách ve Smiřicích – 1. MLA v kat. DH220 (S. Opavová, J. Fišák, R. Miturová, J.Milota), M ČR na kl. v Holičkách – 2. J. Milota v kat. H55, M ČR v NOB v Daskabátu – 16. Vojtěch Bartoš v kat. H16, 5denní Croatia Open – 1. Michal Kamaryt v kat. H21A, Slovak Karst Cup – 1. Kateřina Černá v kat. D12A, 2. Jonáš Černý v kat. H10, 1. M. Kamaryt v kat. Open Long, sprint při MS v Benátkách – 3. J. Milota v kat. H55, dvoudenní mistrovství Německa v LOB – Vojtěch Bartoš 2krát 1. v kat. H17, 3. Václav Bartoš v kat. H14, 3. L. Bartoš v kat. H45, B žebř. Čechy – 2. J. Milota v kat. H55B, 3. S. Opavová v kat. D60B, 2. J. Fišák, 3. J. Sklenář (oba v kat. H70B), 4. Vojtěch Bartoš v kat. H16B. Ten získává licenci A.

2015

Vzniká sídlištní sprintová mapa Úšovice. Na jubilejním 30. ročníku JT startuje rekordních 500 běžců. Na podzim pořádá MLOK dosud největší akci v historii oddílu - víkendový dvojzávod republikového žebř. A a B žebř. Čechy. Účast kolem 1200 závodníků. Řediteluje J. Michalec, klas. trať staví L. Bartoš, krátkou J. Milota. Pro závod vznikají mapy Smrčiny a U Chodů od A. Hejny a spol. Václav Bartoš a K. Černá reprezentují zpč. oblast na Letní olympiádě dětí a mládeže v Plzni. J. Sklenář navštěvuje Čínu, kde absolvuje dva sprinty. V Mar. Lázních se odehrává ME v ROB. „Mloci“ se na něm podílejí přípravou tréninkových map a některých závodních map. Trať pro foxoring staví J. Michalec. Vojtěch Bartoš přestupuje do Pragy Praha. V LOB, který běhá nadále za lázeňský oddíl, se dostává do reprezentačního výběru dorostu. Trénuje ho J. Sklenář. K. Černá zvládá za sezónu 61 orientačních závodů.
M ČR v LOB ve sprintu ve Studenci – 1. Vojtěch Bartoš v kat. H17, M ČR v LOB na KT v Abertamech – 1. Vojtěch Bartoš v kat. H17, Ski O Tour v Rakousku – 1. Marie Bartošová v kat. D14, 1. Václav Bartoš v kat. H14, M ČR ve sprintu v nočním LOB ve Vysokém nad Jizerou – 1. M. Bartošová v kat. D14, 2. L. Bartoš v kat. H45, M ČR ve sprintu ve Valašském Meziříčí – 1. J. Milota v kat. H55, M ČR ve sprint. štafetách – 1. MLA v kat. DH220 (R.Miturová, J. Fišák, S. Opavová, J. Milota), M ČR na KT v Jáchymově – 3. J. Milota v kat. H55, M ČR na kl. v Klepáčově – 3. J. Milota v kat. H55, MS USIC v Ústí nad Labem – 24. J. Fišák ve sprintu v kat. H45, 30. J. Fišák na kl. v kat. H45, 13. v mužských štafetách, 5denní Bohemia v Novém Boru – 2. Samuel Janoch v kat. H10, 4Jour O´Dubs ve Francii – 2. J. Černý v kat. H10, 5denní O-Ringen v Boras (SWE) – 14. S. Opavová v kat. D60K, ME v rogainingu v Černém údolí – 21. J. Milota a Tomáš Sedláček (Kralovice) v kat. MV24, 39. M. Škroch a V. Šrejbr v kat. MO24, WMOC v Götheborgu (SWE) – 8. J. Milota ve sprintu v kat. H55, 38. S. Opavová na kl. v kat. D60, štafeta ve složení Libor Černý, J. Fišák a J. Milota obsazuje 3. a 2. místo v závodech Českého poháru v Kroučové v kat. H165, B žebř. Čechy – 2. J. Milota v kat. H55B, 1. S. Opavová v kat. D60B, 3. J. Fišák v kat. H70B.

2016

J. Michalec přestupuje do oddílu Radiolektronika Cheb (DCH). Nadále se chce věnovat více ROB. „Mloci“ jsou opět pozváni na vyhlášení nejlepších sportovců Chebska. Od roku 2009 na něm ještě nechyběli. Vojtěch Bartoš je členem juniorského výběru v LOB. V anketě o nejlepšího orientačního běžce ČR se poprvé v historii objevuje jméno mariánskolázeňského závodníka - Vojtěch Bartoš je vyhlášen na 2. místě v kat. Junior LOB.
K. Černá (D14) a Vojtěch Bartoš (M20) vítězí dvakrát na závodech v LOB v něm. Oberwiesenthalu, M ČR na KT v LOB v Jáchymově – 1. Vojtěch Bartoš v kat. H20, M ČR na kl. v LOB v Novém Městě na Moravě – 1. J. Černý v kat. H12, 2. M. Bartošová v kat. D12, 5. Václav Bartoš v kat. H17, 2. L. Bartoš, 4. L. Černý (oba v kat. H45), jun. MS v rakouském Obertilliachu – 14. Vojtěch Bartoš na KT v závodě s hromadným startem, 6. ve štafetách.